Ćwiczenia z piłką gimnastyczną
W naszej szkole odbywają się lekcje, które są ciekawe dla uczniów. Nie koniecznie związane są z grami zespołowymi. Są to np. lekcje gimnastyki. Drugim rodzajem zajęć nowatorskich są zajęcia na piłkach gimnastycznych. Zajęcia te pomagają przy korekcji wad postawy, kształtują poczucie równowagi, w ćwiczeniach na piłkach biorą udział mięśnie głębokie. Zabawy i ćwiczenia na piłkach sprawiają wiele radości i satysfakcji uczniom.
Konspekt
lekcji wychowania fizycznego Opracowała:
mgr Sylwia Musioł
Temat: Ćwiczenia przy
muzyce z różnymi przyborami – dużymi piłkami theraband.
Klasa: 2 b/d
dziewczęta
Miejsce:
salka fitnes
Czas: 45 min.
Liczba
ćwiczących: 21 osób
Przybory: magnetofon, duże piłki
Cele główne
lekcji:
Umiejętności:
umiejętność wykonywania ćwiczeń z piłką theraband.
Motoryczność:
kształtowanie zwinności, gibkości i siły.
Wiadomości:
Wartości odżywcze warzyw i owoców – wiadomości z zakresu edukacji zdrowotnej.
Akcenty
wychowawcze: współdziałanie w grupie ćwiczebnej, dbałość o bezpieczeństwo swoje
i współćwiczących.
Tok lekcji
|
Zadania szczegółowe
|
Dozowanie, uwagi
|
1.Zorganizowanie
grupy i sprawdzenie gotowości do zajęć
|
Zbiórka,
sprawdzenie obecności .
Sprawdzenie
stroju sportowego pod kątem BHP.
|
U odkładają
na wyznaczone miejsce zegarki, łańcuszki itp.
|
2.Motywacja
do udziału w zajęciach.
|
Podanie
tematu lekcji i sposobu jej organizacji.
|
3 min.
|
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka.
|
1.
Bieg
w miejscu przy muzyce.
|
Forma frontalna.
|
4.Doskonalenie
umiejętności, kształtowanie sprawności, rozwijanie zdolności twórczych
(realizacja zadań głównych lekcji)
|
W
trakcie lekcji wykonywane są:
I Ćwiczenia gibkości,
II Ćwiczenia
skoczności,
III Ćwiczenia
zwinności,
IV Ćwiczenia w podporach (siłowe),
V Ćwiczenia równoważne.
Ćwiczenia z
piłkami i na piłkach wykonywane są przy muzyce
w
pozycjach:
- trzymając
piłki oburącz, wznos i krążenia ramion
- krążenia
bioder
- ćw.
miednicy
- ćw.
ramion
- ćw.
rozluźniające
- ćw. mm.
brzucha
- ćw. mm. pośladkowych
- ćw.
obręczy biodrowej
- ćw.
obręczy barkowej: pompki
- ćw. mm.
grzbietu, pośladkowych i ud
- ćw.
relaksacyjne, „miśki:
- ćw.
rozciągające i relaksacyjne
- ćw.
równoważne
|
M.
zadaniowa ścisła,
25 min.
N -
Przekazanie wiadomości o roli wykonywanych ćwiczeń
M. bezpośredniej celowości ruchu,
M.
zadaniowa ścisła,
N -
Korekta błędów, motywowanie i zachęcanie U
do
wykonania ćwiczeń
Wzajemna pomoc i asekuracja U.
|
5.Uspokojenie
organizmu, profilaktyka.
Pogadanka
na temat
wartości
odżywczych owoców i warzyw.
|
Ćwiczenia
oddechowe i rozluźniające na piłkach.
Przekazanie
informacji.
|
1
min.
M.
problemowa
3
min.
|
6.Czynności
organizacyjne i dydaktyczno- wychowawcze.
|
Ocena
końcowa- wyróżnienie najlepiej ćwiczących.
Uporządkowanie
obiektu.
|
1
min.
|
7.Nastawienie
do pracy samodzielnej.
Poczęstunek
owocami.
|
Zachęcenie
U do samodzielnej aktywności ruchowej w czasie wolnym i spożywania owoców
|
1
min .
|
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz